Przeplot-ki znów nagrodzone!

Gala finałowa konkursu „Gobelin Roku 2017” zorganizowanego przez Dom Kultury Kadr odbyła się  08 kwietnia o godzina 16.00, gdzie uroczyście wręczono nagrody. Celem konkursu jest popularyzacja wyjątkowej dziedziny sztuki - tkactwa artystycznego.

Już po raz trzynasty Dom Kultury Kadr miał przyjemność wręczyć nagrody i wyróżnienia  uczestnikom   konkursu „Gobelin roku”. 67 uczestniczek pokazało 87 gobelinów.

Pracownia Tkactwa Artystycznego „Przeplot-ki” działająca 11 lat przy GOK w Lesznowoli filia Mysiadło do konkursu  zgłosiła 4 gobeliny Pań: Bożeny Balik - „ Zaduma 2”, Hanny Rułan - „Ptaszek”, Doroty Radziejewskiej - „ Torba gobelinowa”, Elżbiety Zielińskiej - „Gatunek zagrożony”.

Autorki prac „Ptaszek” pani Hanna Rułan i „Zaduma 2” pani Bożena Balik dostały wyróżnienia.

W uzasadnieniu wyboru podkreślono  odważną kolorystykę , wysoki poziom artystyczny i niekonwencjonalne podejście do tematu. Gobelin wymaga od swojego autora dokładności, precyzji, skrupulatności i konsekwencji, otwiera jednak przed nim także szeroką przestrzeń dla wyobraźni i eksperymentu.

Serdecznie gratuluję Panią wyróżnień.
Instruktor artystyczny Ewa Kamińska

I my dołączamy się do gratulacji życząc dalszych sukcesów!
Więcej informacji o działaniach i sukcesach Pracowni Tkackiej Przeplotki tutaj