oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli
strona główna
Malarstwo Leszka Kałuszka PIERWSZY PARKING

 

Leszek Kałuszka, ur. 19.0.1964 w Warszawie. Absolwent warszawskiej ASP, wydz. Wzornictwa przemysłowego 1983. Wystawiał swoje prace na Targach Sztuki w Gandawie w Belgii, w Brukseli, w Genewie, Targach Sztuki w Poznaniu, w galeriach w wielu miejscach w Polsce. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą. Członek grupy plastycznej Fam Art. Uczestnik wielu plenerów w kraju i poza nim, np. w Toscanii we Włoszech, w Niemczech.

Aktualnie zajmuje się budowaniem scenografii telewizyjnej i teatralnej, tworzeniem rekwizytów oraz piciem kawy rozpuszczalnej z jedną łyżeczką cukru.

O swojej twórczości mówi:

“Rysuję i maluję od dziecka. Samo malarstwo nie jest rzeczywistością, ale dzięki niemu odkryłem, że potrafię fruwać do góry nogami.”


Serdecznie zapraszamy na wystawę pełną niecodziennej wyobraźni i malarskiego kunsztu!
Wystawę można podziwiać do 18 maja 2011 roku w godzinach 8.00-20.30.
Wstęp wolny.


 

Relacja z wernisażu.

    W piątkowy wieczór, dnia 15.04.2011 roku w Galerii PASAŻ w filii GOK w Mysiadle przy ul. Topolowej 2 byliśmy świadkami otwarcia Wystawy Malarstwa Leszka Kałuszko pt. PIERWSZY PARKING.
   Obrazy artysty odznaczają się niezwykłością wyobraźni i znakomitym warsztatem. Duże, piękne płótna opowiadają nam fantastyczne światy, przypominające malarskie przestrzenie mrocznego Zdzisława Beksińskiego czy baśniowe prace Borysa Valeyo. Leszek Kałuszka jednak nie wzorował się na żadnym z nich, a to, co pokazuje nam w swojej ekspozycji, w której znajdują się prace z przedziału ponad 20 lat jego twórczości, jest czystą jego fantazją, sposobem przeżywania i ukazywania własnej sztuki światu.

     Wernisaż poprowadziła Jolanta Walentyna Sobolewska, dyrektor GOK Lesznowola. Rozmowa z Leszkiem Kałuszka  na tle jego dzieł pokazała wernisażowym gościom, jak sympatycznym, skromnym i ciepłym człowiekiem jest ten wielki artysta. Na pytania dotyczące jego twórczości zadawane przez dyrektor GOK odpowiadał rzeczowo ale i z należną surrealiście fantazją oraz humorem, co budowało bardzo pozytywną atmosferę wśród tłumu wernisażowych gości.
   Podczas wieczoru o artyście kilka słów powiedziała jego żona oraz Marek Kałuszka, syn malarza, którego krótki koncert gitarowy mieliśmy przyjemność usłyszeć. Marek skomponował muzykę do obrazów ojca. Muzyka ta zdawała się być jednością z wystawą pełną niezwykłego czaru światów Leszka Kałuszka.
   Na zakończenie wernisażu tak artystę jak i organizatorów zaskoczyła maleńka Zuzia Węcławek, która postanowiła w podziękowaniu dla pana malarza podarować przedszkolną piosenkę. Króciutki występ dziewczynki tak bardzo spodobał się wernisażowym gościom, że otrzymała nie tylko wielkie brawa ale i kwiatek od pana artysty.

    Tę jedną z najpiękniejszych eksponowanych wystaw w Galerii PASAŻ, można oglądać do 18 maja. Serdecznie wszystkich na nią zapraszamy.


Fotografie z wernisażu 
Katalog wystawy
projekt: Leszek Kałuszka


projekt: Leszek Kałuszka