Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa - wystawa objazdowa. (14-08-2020)

Objazdową wwystawę historyczną pt. "Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa" można oglądać nieodpłatnie w następujących miejscach i dniach:

• 3-13.09.2020 r. - na chórze w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Mrokowie
  • 26.08 - 2.09.2020 r. - na chórze w kościele pw. Zesłania Ducha Świetego w Starej Iwicznej
  • 14.08 - 21.08.2020 r. - przed Urzędem Gminy w Lesznowoli, ul. Gminna 60

Zaproszenie

W setną rocznicę Cudu nad Wisłą serdecznie zapraszamy do obejrzenia bezpłatnej wystawy: „BITWA WARSZAWSKA. STULECIE ZWYCIĘSTWA”.  Wystawa zaprezentowana zostanie przed budynkiem Urzędu Gminy w Lesznowoli. Ekspozycja składa się z 20 plansz i przypomina najważniejsze fakty i postaci związane z historią wojny polsko-bolszewickiej, jej przyczynami, przebiegiem i skutkami.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości.

Relacja z uroczystego otwarcia wystawy

14 sierpnia o godz. 10.00 przed Urzędem Gminy przy ul. Gminnej 60 w Lesznowoli odbyło się uroczyste otwarcie historycznej wystawy plenerowej pt. "Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa", zorganizowanej w ramach projektu "Niepodległa". Otwarcia dokonali p. Wójt Gminy Lesznowola Maria Jolanta Batycka-Wąsik, p. Przewodnicząca Rady Gminy Lesznowola Bożenna Korlak oraz p. Sekretarz Gminy Lesznowola Jan Wysokiński. Po okolicznościowych przemówieniach, przy patriotycznym obelisku, zostały złożone kwiaty. Ekspozycję w tym miejscu można będzie zwiedzać przez tydzień, do czego serdecznie zachęcają Mieszkańców Wójt i Przewodnicząca Rady Gminy Lesznowola oraz GOK Lesznowola.

Zdjęcia z wydarzenia:

Wystawa - źródło