Koncert dla Matki. Krzysia Górniak Trio. Stara Iwiczna (21-05-2017)

21.05.2017 r. godz. 18.00 - Koncert dla Matki w wykonaniu Krzysi Górniak z zespołem. Miejsce: Siedziba GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6.

Zdjęcia z wydarzenia:

Krzysia Górniak Trio - koncert promujący najnowszy album "Moments" wydany przez Polskie Radio.
Krzysia Górniak - gitara
Łukasz Makowski - kontrabas
Marcin Jahr - perkusja

"Moments to wspomnienia, fragmenty z życia uchwycone w dźwiękach. To muzyka ilustracyjna, nasycona emocjami, nastrajająca do przemyśleń intelektualnych. Kompozycje zarejestrowane na płycie to ostatnie pół roku mojego życia, choć znajdują się tam, także starsze tematy wykonywane przeze mnie od lat. Część materiału napisana została na kwartet jazzowy, część na trio, gram też dwa utwory na gitarze akustycznej, co stanowi pewnego rodzaju nowość. Płyta charakteryzuje się spójnością, można jej wielokrotnie słuchać, działa dość kojąco i relaksuje. Chociaż zawiera utwory o dynamicznym przebiegu, to jednak dominują melodyjne tematy i wirtuozowskie partie solowe. Brzmienie zespołu nawiązuje do stylistyki ECM, to nowoczesne europejskie granie" - mówi o płycie Krzysia Górniak

Recenzja Piotra Iwickiego - Dyrektora Agencji Muzycznej Polskiego Radia:
"Kiedy tylko pomyślę o swingujących gitarzystkach, zawsze nachodzi mnie ta sama myśl: niewiele jest muzycznych gatunków, gdzie liczba artystek jest odwrotnie proporcjonalna do jakości ich pre-zentacji. Krzysia Górniak to ucieleśnienie tego twierdzenia. Niezwykle ciepła osoba, dokładnie taka samo ujmująca jak jej muzyka. Kompetentna Pani wirtuoz-erudyta. Jej granie niesie ze sobą po-chwałę piękna każdą frazą, lekkość swingowania wprowadza w znakomity nastrój. Polecam!"

Krzysia Górniak – jedna z najlepszych gitarzystek jazzowych w Europie, kompozytorka, producentka, aranżerka. Obdarzona niezwykłą osobowością artystyczną od wielu lat koncertuje na scenach festiwalowych i klubowych w Polsce i za granicą, a także w filharmoniach i teatrach muzycznych m.in. w Austrii, Francji, Niemczech, Grecji, Słowenii. Jej sposób grania to połączenie wirtuozerii z subtelną kobiecością, odnajduje się w wielu stylach muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Współpracuje z muzykami jazzowymi, a także grywa z orkiestrami symfonicznymi i kwartetami smyczkowymi. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego i Sztuki Dramatycznej w Grazu (Austria) w klasie gitary jazzowej. Wydała kilka albumów, m.in. Emotions (2009), Feelings (2012), Tribute to Nat King Cole (2015), Moments (2016).

Więcej o Krzysi Górniak
www.krzysiagorniak.pl

Łukasz Makowski - kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz na Griegakademiet w Bergen w Norwegii, na kierunku klasyczny kontrabas solowy. Jest muzykiem z doświadczeniem zarówno jazzowym jak i klasycznym. Między innymi grał koncerty solowe z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz z Bergen Unge Kammerorkester (młodzieżową orkiestrą kameralną). Współpracuje z jednymi z najlepszych muzyków na polskiej, norweskiej, amerykańskiej, szwedzkiej, oraz brytyjskiej scenie jazzowej. W latach 2004 – 2005 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni (m.in. przy przedstawieniach ”Muzyka Gershwin”, ”Roxi Bar”) W 2014 roku współpracował z Teatrem Rampa w Warszawie w spektaklu MusicaLove. Od 2005 roku stał się częścią środowiska jazzowego w Bergen.

Więcej o Łukaszu Makowskim na:
www.lukaszmakowski.com

Marcin Jahr - Edukację muzyczną na instrumentach perkusyjnych rozpoczął w 1983 roku w Liceum Muzycznym w Bydgoszczy, w klasie prof. Janusza Mikołajczaka. Liceum Muzyczne ukończył w 1988 roku z wyróżnieniem. Jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Stanisława Proksy (studia na tej uczelni w latach 1988-1992). Uzyskał tytuł magistra sztuki – specjalizacja w zakresie instrumentów perkusyjnych. Był związany z bydgoskimi klubami muzycznymi (m.in. „Bogartem” i „Mózgiem”) i różnymi formacjami muzycznymi. Profesjonalną karierę rozpoczął w Kwintecie Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego (1987). Później współpracował m.in. z Garrisonem Fewellem, Nicolasem Simionem, Joachimem Menclem, Piotrem Wojtasikiem (CD pt. "Lonely Town" zostało uznane przez czytelników czasopisma "Jazz Forum" Płytą Roku 1995), Mieczysławem Szcześniakiem, Kubą Stankiewiczem, Lorą Szafran z zespołem "New Presentation", Karolem Szymanowskim, Brandonem Furmanem i Jackiem Niedzielą, Piotrem Baronem, Zbigniewem Namysłowskim; okazjonalnie z Tomaszem Stańko, Januszem Muniakiem, Leszkiem Kułakowskim, Krzysztofem Herdzinem, Michałem Kulentym i z wieloma innymi. Z większością z tych wykonawców nagrał ok. 20 płyt dla różnych wytwórni.

Więcej o Marcinie Jahrze:
www.marcinjahr.com