Projekty: Lesznowolski Festiwal Historyczny. Finał LFH (14-05-2017)

LESZNOWOLSKI FESTIWAL HISTORYCZNY
II Edycja 2016/2017

Już drugi raz zaprosiliśmy dzieci i młodzież z lesznowolskich przedszkoli i szkół do udziału w konkursach o charakterze historycznym organizowanych w ramach II edycji Lesznowolskiego Festiwalu Historycznego. Festiwal pod patronatem Wójta i Rady Gminy Lesznowola został zorganizowany przez: Zespół Obsługi Placówek Oświatowych i GOK Lesznowola. Koordynatorem i pomysłodawcą projektu był dr Marek Gieleciński.

ROZDANIE NAGRÓD I WYRÓŻNIEŃ

W niedzielę 14.05.2017 r. o godz. 17.00 odbył się
Wieczór finałowy II Edycji LFH - koncert wokalny,
wystawa prac laureatów oraz rozdanie
nagród pokonkursowych.

Miejsce: siedziba GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6.

Lista nazwisk nazwisk
laureatów
konkursów LFH 2017:

kliknij - tutaj

Galeria zdjęć z rozdania nagród i wyróżnień - kliknij w fotografię:

Powyżej laureaci wszystkich przeprowadzonych konkursów, a poniżej wystawa laureatów konkursu plastycznego II edycji Lesznowolskiego Festiwalu Historycznego, która wyeksponowana jest w Siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwcznej przy ul. Nowej 6. Zapraszamy do oglądania. Gorąco gratulujemy wszystkim dzieciom z lesznowolskich przedszkoli i szkół nagród oraz wyróżnień a rodzicom oraz nauczycielom zdolnych podopiecznych!

O ZAKOŃCZONYCH KONKURSACH - KONKURS WOKALNY:

04.04.2017 r. godz. 12.00 odbył się Konkurs muzyczno-wokalny pt. "Mazowsze w pieśni i piosence" - etap gminny. Przesłuchania laureatów konkursów szkolnych i przedszkolnych miały miejsce w filii GOK Lesznowola w Mysiadle przy ul. Topolowej 2. Galeria zdjęć z występów - kliknij w powyższą miniaturkę.

Podczas II edycji Lesznowolskiego Festiwalu Historycznego zapraszaliśmy do udziału w następujących konkursach:

1. Konkurs plastyczny - Magdalenka i Łazy w okresie II wojny światowej - prace należy składać do 10.03.2017 r. (regulamin do pobrania)
2. Konkurs fotograficzny - Miejsca pamięci narodowej na terenie Gminy Lesznowola -  prace należy składać do 10.03.2017 r. (regulamin do pobrania)
3. Konkurs literacki - Lesznowola w przyszłości - prace należy składać do 10.03.2017 r. (regulamin do pobrania)
4. Konkurs muzyczny - Mazowsze w pieśni i piosence - zgłoszenia uczestników do 10.3.2017 r. (regulamin do pobrania)
5. Konkurs teatralny - zawarte w regulaminie trzy tematy do wyboru -  zgłoszenia uczestników do 10.3.2017 r. (regulamin do pobrania)
6. Konkurs multimedialny - reportaż filmowy - Zabytki w Gminie Lesznowola - prace należy składać do 10.03.2017 r. (regulamin do pobrania)

Szczegółowych informacji udziela Koordynator LFH dr Marek Gieleciński (marek.gielecinski@wp.pl)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

I LESZNOWOLSKI FESTIWAL HISTORYCZNY
I Edycja: 2015/2016

W dn. 28.10.2015 r. o g. 14.00 w ZSP w Łazach odbyła się uroczysta inauguracja projektu  pt. "Lesznowolski Festiwal Historyczny" pod patronatem Wójta i Rady Gminy Lesznowola. Organizatorzy: ZOPO i GOK. Koordynatorem projektu jest dr Marek Gieleciński.

Reportaż z Wielkiego Finału LFH 2016

Finał Lesznowolskiego Festiwalu oraz uroczystość rozdania nagród i wyróżnień w konkursach historycznych odbyła się dnia 2 czerwca 2016 r.  o godz. 9.30
w ZSP w Lesznowoli przy ul. Szkolnej.

Od października 2015 r. do maja 2016 na terenie gminy Lesznowola w przedszkolach, szkołach i filiach GOK odbyły się działania w ramach projektu pt. "Lesznowolski Festiwal Historyczny".  Cykl konkursów o charakterze historycznym miał na celu zainteresowanie młodych ludzi historią dużą i małą, począwszy od ważnych dla kraju wydarzeń historycznych, a skończywszy na historii własnej rodziny i miejsc, w których uczestnicy konkursu mieszkają.

Podczas I Lesznowolskiego Festiwalu historycznego zaproponowany został udział w następujących konkursach:

1. Konkurs plastyczny pt. "Moi przodkowie 100 lat temu" - temat dotyczy rodziny (przodków) uczestnika konkursu, bez względu na to w jakiej miejscowości (mieście, wsi) mieszkali, niekoniecznie związanych z terenem Gminy Lesznowola, ponieważ część rodzin uczniów jest napływowa.

Protokół pokonkursowy

2. Konkurs poetycki na wiersz na temat  "Serce patrioty".
Protokół pokonkursowy

3. Konkurs literacki na opowiadanie na temat "Zdarzyło się kiedyś w mojej miejscowości".
Protokół pokonkursowy

4. Konkurs wokalno-muzyczny pt. "Piosenki i pieśni Powstania Warszawskiego".
Protokół pokonkursowy

Wszystkie filmy z występów tutaj

5. Prezentacja multimedialna pt. "Magdalenka i Pawiak w naszej pamięci".
Protokół pokonkursowy

Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z przebiegu I edycji Lesznowolskiego Festiwalu Historycznego – 2015/ 2016 r.

Sprawozdanie

Regulaminy, listy laureatów oraz  inne informacje dot. LFH w Archiwum w dziale:
Wydarzenia patriotyczne/ Lesznowolski Festiwal Historyczny
tutaj