Retro sesja (10-09-2022)

10.09.2022 r. godz. 10.00 - 18.00 - Retro sesja - wystawa i warsztaty fotograficzne. Dofinansowane z programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Nowej Iwicznej, ul. Krasickiego 60.

W ramach projektu DK+ Inicjatywy lokalne "Retro sesja" będziemy realizować kilka wydarzeń, a udział we wszystkich tych wydarzeniach jest bezpłatny.

1. Akcja zbierania starych fotografii od rdzennych mieszkańców Nowej Iwicznej i okolicznych wsi.
  2. Otwarcie wystawy  „Nowa Iwiczna na starych fotografiach”.
  3. Podczas trwania wystawy zrealizowanie sesji zdjęciowej na „ściance retro”.
  4. Podczas trwania sesji zdjęciowej – warsztaty foto dla młodzieży. CELE

Cele inicjatywy:

- ocalić od zapomnienia, zaciekawić i pokazać nowym mieszkańcom jak jeszcze kilkanaście lat temu wyglądała miejscowość, w której obecnie mieszkają

- wyciągnąć ludzi z domów i pokazać, że w Nowej Iwicznej jest miejsce, które służy do kulturalnego spędzenia czasu, do zabawy, integracji

- wciągnąć młodzież w wydarzenie kulturalne – pokazać jak ustawiać ludzi, jak ustawić aparat, jaki sprzęt jest potrzebny do dobrego zdjęcia

Na warsztaty fotograficzne dla młodzieży obowiązują zapisy: 504 192 208

Opis warsztatów foto:

• Na warsztatach wytłumaczę jak zrobić zdjęcia na ustawieniach innych niż automatyczne, czym różnią się tryby w aparacie.
  • Opowiem trochę o sprzęcie fotograficznym, czym różnią się dane obiektywy i który przyda się na imprezie, który na weekendowy wypad, a którym zrobisz super portret i zdjęcia nocnego nieba. Wypróbujemy różne modyfikatory światła i lampy błyskowe.
  • Zapoznamy się z terminem trójkąta ekspozycji, na co zwrócić uwagę przy robieniu zdjęć (kompozycja) i porozmawiamy trochę o kolorach i ich łączeniu.
  • Poza tym porozmawiamy o ogólnej estetyce obrazu w malarstwie i fotografii. W rozmowie będzie uczestniczyć malarka oraz fotograf, zobaczymy czy widzą świat podobnie czy zupełnie inaczej.

Warsztaty poprowadzą: Anna Niezabitowska (fotograf) i Magdalena Kułak (malarka)