Spotkanie z Marią Seweryn (15-04-2024)

Zapraszamy na spotkanie z Marią Seweryn. Wieczór poprowadzi dyrektor GOK Lesznowola - Piotr Kulczycki
Poniedziałek, 15 kwietnia, godz. 19.00
Filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.
Bilety do kupienia pod linkiem:

Aktorka teatralna i filmowa. Urodziła się 25 marca 1975 roku w Warszawie. W 1998 roku ukończyła Wydział Aktorski Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jest córką aktorów Krystyny Jandy i Andrzeja Seweryna.

Na planie filmowym debiutowała jako czterolatka w "Dyrygencie" Andrzeja Wajdy (1979). Na scenie teatralnej - w repertuarze klasycznym, w 1998 roku wcieliła się w postać Arycji w "Fedrze" Jeana Racine'a w reżyserii Laco Adamika na deskach warszawskiego Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hubnera.

Pracuje w Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury - pełni tam obowiązki członka zarządu. Gra w prowadzonych przez Fundację stołecznych teatrach: Polonii i Och-Teatrze.

"Teatr stał się sensem mojego życia. Do tego stopnia, że niespecjalnie lubię nawet stąd wychodzić."
["Przegląd", 8 grudnia 2010]