Trwa wystawa pokonkursowa ANIOŁY 2017 (09-03-2017)

09.03.2017 r. godz. 14.00 - Wernisaż Wystawy Pokonkursowej ANIOŁY - V Edycja. Miejsce: Galeria PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Organizatorzy: ZS Nowa Iwiczna pod patronatem GOK Lesznowola.

Relacja z wernisażu wystawy pokonkursowej „Anioły V”

Od czwartku 9 marca 2017 r. w filii GOK Lesznowola w Mysiadle zagościły Anioły. Już po raz piąty w Galerii „Pasaż” zaprezentowane zostały prace dzieci ze szkół i przedszkoli z Gminy Lesznowola wykonane na konkurs „Anioły V”. Każda z edycji konkursu miała określony temat wiodący. Tym razem dzieci miały przedstawić Anioły, które żyją wśród nas i opiekują się nami. Młodzi artyści doskonale wywiązali się ze swojego zadania. Na konkurs wpłynęło ponad 80 prac. Pomysłodawcami i organizatorami konkursu są nauczyciele świetlicowi z ZSP w Nowej Iwicznej pp. Małgorzata Woźniak-Kłoda i Marek Ciężkowski. Dzięki przychylności Dyrektora Szkoły p. Pawła Żurowskiego rozwijają to przedsięwzięcie z roku na rok. Pan Dyrektor zaszczycił swoją obecnością wernisażową galę, podkreślając tym samym jak ważna w edukacji dzieci jest sztuka. Pięć edycji i ilość nadsyłanych prac świadczą o tym, że konkurs ten stał się jednym z najważniejszych konkursów plastycznych dla dzieci w Gminie Lesznowola. Na ten sukces składa się nie tylko zaangażowanie i talent plastyczny dzieci ale także codzienna praca nauczycieli plastyki w poszczególnych szkołach i przedszkolach. To oni przecież szlifują te młode talenty. Zwróciła na to uwagę p. Małgorzata Woźniak-Kłoda wręczając nauczycielom plastyki dyplomy uznania. Pan Marek Ciężkowski opowiedział o samym konkursie, podkreślając wysoki poziom nadesłanych prac. Nie szczędził też słów uznania dla młodych artystów oraz ich opiekunów. Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe.
   Wernisaż uświetnił mini koncert przygotowany specjalnie na tę uroczystość. Wystąpiły dwie gimnazjalistki z ZSP w Nowej Iwicznej Anna Maj (wokal, pianino) i Barbara Matusiewicz (pianino). Dziewczęta zebrały gromkie oklaski od licznie przybyłych gości wernisażowych. Tu należy nadmienić, że na otwarcie wystawy przybyły dzieci i ich opiekunowie z następujących szkół: ZSP Lesznowola, ZSP Łazy, ZSP Mroków, ZSP Nowa Iwiczna oraz przedszkoli: Gminne Przedszkole w Mysiadle i Niepubliczne Przedszkole „Nutka”.
   Jan Drewicz – opiekun wystawy z ramienia GOK Lesznowola podziękował bardzo organizatorom konkursu za wspaniałą współpracę oraz pogratulował wszystkim dzieciom pięknych prac. Sztuka dziecięca zachwyca nas wszystkich swoją naiwnością i spontanicznością. Warto ją zatem prezentować poza terenem szkoły, aby udostępnić ją szerszej publiczności. Jan Drewicz wręczył laureatom karnety na bezpłatne i dowolnie wybrane zajęcia plastyczne w GOK Lesznowola. Karnety ważne są w terminie od marca do czerwca br. Po części oficjalnej wszyscy udali się do sali wystawowej podziwiać prace.

Wystawę będzie można oglądać przez miesiąc od daty wernisażu. Serdecznie zapraszamy!

Jan Drewicz

Galeria zdjęć z wernisażu (kliknij):

Zachęcamy też do przeczytania wywiadu przeprowadzonego w zeszłym roku przy okazji IV edycji konkursu z p. Markiem Ciężkowskim. Artykuł znajduje się na naszej archiwalnej stronie tutaj