Anna Connolly. Wystawa malarstwa. Galeria PASAŻ. Mysiadło (26-09-2021)

26.09.2021 r. godz. 17.00 - Wernisaż wystawy malarstwa Anny Connolly oraz koncert wernisażowy w wykonaniu duetu Ojciec i Syn. Miejsce: Galeria PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

„FARBA NAS WYZWOLI” – Wystawa malarstwa Anny Connolly

Zaczęłam malować obrazy, aby uciec od nudy i rutyny codzienności, żeby pogrążyć się w świecie czystej przyjemności. Kolory farb są głębsze i ciekawsze od monotonii szarych dni, a sztuka jest zawsze bardziej wyrazista niż samo życie. Od dziecka serce biło mi szybciej, gdy znalazłam się w sklepie z artykułami artystycznymi, pełnym kolorów farb, pisaków i kredek, ale byłam zbyt nieśmiała, żeby zacząć tworzyć. Dopiero w dojrzałym wieku, będąc już matką nastoletnich dzieci, zdobyłam się na odwagę, żeby malować. Dużo zawdzięczam panu Janowi Drewiczowi oraz całej wesołej grupie malarskiej z Mysiadła. Kocham te twórcze warsztaty i panującą tam atmosferę życzliwości i luzu. Lubię też pisać wiersze na dowolne tematy. Oto jeden z nich, wychwalający zalety sztuki.

Eviva l’arte!

Jeden z pieskami biega po trawie,
Inna do kotków ma słabość,
Lecz ja sztalugę w domu rozstawię,
Tak sprawię sobie radość.

Któraś na rurze tańce uprawia,
Ów skacze zaś na „Żylecie”,
Ja jednak farby z wodą rozrabiam
I słodko życie się plecie.

Ktoś podróżuje na pontonie,
Innemu stan konta wciąż rośnie,
A ja spokojnie, nigdzie nie gonię
I pędzel w ruch wprawiam radośnie.

Koncert wernisażowy w wykonaniu duetu wokalno-instrumentalnego Ojciec i Syn.

Zdjęcia z wydarzenia: