Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Trzeciego Wieku (09-10-2022)

9.10.2022 r. godz. 18.00 - Koncert Inaugurujący Nowy Rok Akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wystąpią: Zespół Kameralany OKTAWA, Chór Lira oraz Karolina Beimcik z zespołem. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Łazach, ul. Przyszłości 8.

Zapraszamy Seniorów uczęszczających na UTW, a także nowych studentów.
Wstęp wolny.

Do kogo można się zgłosić, by dołączyć do grona studentów?
Wszelkich informacji udzieli Państwu koordynator UTW
Joanna Zielińska
e-mail: joanna.zielinska@gok-lesznowola.pl
tel. 692 143 536

Karolina Beimcik wokalistka jazzowa, skrzypaczka, edukatorka pochodząca z Poznania.
Inspiracje muzyczne czerpie z różnych źródeł, między innymi z polskiej i ukraińskiej poezji oraz muzyki tradycyjnej. Konsultantka wokalna Global Music Institute - partnerskiej akademii Berklee College of Music w Indiach.
Występowała w wielu miejscach na świecie takich jak Nowy Jork, Waszyngton, Meksyk, Ukraina, Niemcy i Indie.
Do tej pory nagrała kilka albumów, na których występowała nie tylko w roli muzyka ale także współproducentki. Krążek “Vesna” wydany w 2014 roku wraz z zespołem Babooshki został uznany za Album Roku w Japonii, a pozostałe dwa nominowane były do prestiżowej nagrody “Folkowy Fonogram Roku” przyznawanej przez Drugi Program Polskiego Radia.
Jest kuratorką muzycznych projektów współfinansowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednym z nich jest muzyczno wizualne przedsięwzięcie ‘Komeda. Historie pisane dźwiękiem’ zrealizowane w 2019 rok, kolejnym natomiast ‘Zorya’ - międzynarodowy projekt promujący kulturę muzyczną Polski w Nowym Jorku.
Koncertowała na wielu festiwalach takich jak The International Chopin & Friends Festival (Nowy Jork), The Transitions Festival (Nowy Jork), Jazz Bez Festival (Ukraina), International Festival Flugery L’vova (Ukraina), Art Jazz Cooperation Festival (Ukraine), Cosmopolite Jazz Festival (Ukraina), Jazz na Kresach (Polska), Nowa Tradycja (Warszawa), Niemen Non Stop (Polska), Euro Jazz Festival (Meksyk), Zacatecas Cultural Festival (Meksyk), Cuernevaca Jazz Festival (Meksyk).
W lipcu 2017 roku Karolina Beimcik została zaproszona do programu Citizen Artist Incubator w Linzu, gdzie spędziła cztery tygodnie wraz z artystami reprezentującymi różne dziedziny sztuki, pracując nad projektami  zaangażowanymi społecznie. Patronem honorowym program jest Yo -Yo Ma.
W tym samym roku została również zaproszona do programu Dar Slimane w Maroku, gdzie jako artystka – rezydentka pracowała nad projektem łączącym artystów z Polski i Maroka.
Jest dwukrotną Stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.