Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Jordania. Klub Podróżnika Po Horyzont. Mysiadło (09-05-2018)


09.05.2018 r. godz. 18.30 - Klub Podróżnika Po Horyzont - Jordania. Spotkanie z Łukaszem Tulejem.  Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2

 

Relacja z wydarzenia:

9 maja 2018 roku w świetlicy GOK w Mysiadle odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Po Horyzont. W tym miesiącu gościem był podróżnik i założyciel pierwszej polsko-peruwiańskiej szkoły przetrwania, organizator wypraw survivalowych- Łukasz Tulej. Tym razem licznie zgromadzona publiczność odbyła wirtualną podróż do Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego

Piękne zdjęcia poprzedzone wstępem dotyczącym sztuki przetrwania w surowych warunkach oczarowały słuchaczy. Dziedzictwo kulturowe jakie oferuje turystom Jordania kusi legendarną, wykuta w skale Petrą. Sekret czerwonych wydm i skał pustyni przyciąga podróżnych wędrowców spragnionych kontaktu z Głęboką Tajemnicą, Naturą, Bogiem, czy samym sobą. Noc spędzona w „Hotelu pod milionem gwiazd” sprawia, że poranek jest już zupełnie nowym rozdziałem życia. Wielki spokój niezmierzonych przestrzeni budzi respekt i nieodparte poczucie spełnienia obietnicy, którą wędrowca wymógł nocą przy blasku ognia. Kiedy chłód nocy minął się ze wschodem słońca, a zegar wskazał porę dalszej podróży okazało się, że pustynia Wadi Rum ukrywa w swych spieczonych piaskach życie. Roślinność i zwierzęta, nawet strumienie i oazy wszystko to odkryć można w miejscu, które pozornie jest puste, a nawet dla niektórych mordercze. O tym, dlaczego warto podążyć tymi odludnymi drogami, jacy są ludzie pustyni i kto mieszka w miastach Jordanii mówił charyzmatyczny Łukasz Tulej.

Kolejne spotkanie z cyklu Po Horyzont nastąpi już w pierwszą środę czerwca i będzie to ostatnie w tym roku podróżowanie z naszym gościem. Profesor Wojciech Bęben zabierze nas do swojej ukochanej Australii.

Joanna Zielińska