Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Klub Podróżnika PO HORYZONT. Polskie Andy. Mysiadło (10-05-2017)


10.05.2017 r. godz. 18.30 - Klub Podróżnika Po Horyzont: Polskie Andy - spotkanie z Robertem Szewczykiem. Miejsce: filia GOK Lesznowola, ul. Topolowa 2.

 

   Pierwsza Polska Wyprawa Andyjska, zarazem pierwsza polska wyprawa w góry egzotyczne, trwała od listopada 1933 do maja 1934 i zapoczątkowała ekspansję polskiego alpinizmu poza Tatrami. Należy do największych osiągnięć sportowych, badawczych i eksploracyjnych w czasach przedwojennych. Utorowała Polakom drogę na najwyższe szczyty Ziemi. Śladem przedwojennych odkrywców wyruszamy w bajecznie piękną Grupę Ramada (Andy Argentyńskie). Współcześnie trekking w rejon Dolny Colorado to fantastyczna przygoda, dostępna wszystkim miłośnikom gór. Dolina odkryta ponad 80 lat temu przez Polaków, z wieloma polskimi nazwami geograficznymi, jest w Polsce mało znana (większa część wyjeżdżających kieruje się pod Aconcaguę lub Ojos de Salado). Przygodą jest już dotarcie w góry (samochody terenowe, tropa mułów, kilkudniowa wędrówka, przekraczanie rzek, biwaki). Wiele szczytów, na które można wejść z bazy Pirca Polacos (Pirki Polaków) czeka...