Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Wietnam i Kambodża na rowerze. Spotkanie Klubu Podróżnika PO HORYZONT (05-12-2018)


05.12.2018 r. godz. 18.30 -  Spotkanie Klubu Podróżnika PO HORYZONT.  Wstęp wolny. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2

Od Autorki:
Opowiem o tym jak pasję do podróży i roweru zamienić w pracę. Jak zacisnąć zęby i ze skręconym kręgosłupem wyruszyć w podróż. Jak poruszając się na rowerze groblami pośród pól ryżowych podpatrzyć życie mieszkańców Delty Mekongu. Opowiem również o wszechogarniającej bujnej przyrodzie rodzącej nieznane mi dotychczas owoce i warzywa. Opowiem co to jest balut i jak się go przyrządza. Spróbuję przekonać do aktywnego rowerowego podróżowania, które daje możliwość bezpośredniego kontaktu z ludźmi i ich kulturą. Zwiedzenie na rowerze największej budowli świata – Angkor Wat – to kropka nad i oraz spełnienie marzeń.

więcej o Autorce na jej profilu FB

-----------------------------------------------

   Jak co miesiąc pierwsza środa miesiąca jest dla miłośników podróży czasem spotkań z osobami, które po powrocie z pięknych miejsc chętnie dzielą się swoimi historiami. Przytaczając anegdoty z nie zawsze odległych krajów zabierają nas choć wirtualnie w podróż pachnącą innym niż nasz polski wiatrem. Na koniec roku w swoją rowerową podróż wtajemniczyła nas młoda, pełna werwy, pasji i energii Anna Kobus. Jak się okazuje miłością do życia na walizkach, a raczej w siodełku rowerowym zaraził ją tata i tak Ania przemierza świat. O tym dlaczego warto wybrać się na dwóch kółkach do Wietnamu i Kambodży opowiadała w bardzo pasjonujący sposób. Pokazując piękne zdjęcia oddające magię kompleksu świątynnego ruin Ankor Wat czy kuszącą zielonością roślinność rozjaśniła szarość bezśnieżnego grudnia. Z całą pewnością wielu z słuchaczy nabrało ochoty by choć na kilka dni wyruszyć w taką niezwykłą podróż.
   Dla tych, którzy nie mogą podjąć wyzwania mamy dobrą wiadomość. Już 2 stycznia wybieramy się w kolejną podróż, a naszym celem będzie zupełnie inna część świata. Razem z Sebastianem Bielakiem odwiedzimy Alaskę i jej rdzennych mieszkańców.

Joanna Zielińska