Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Zajączkowe niespodzianki. Bajkowa Niedziela (02-04-2023)


02.04.2023, godz. 16.00 - Bajkowa Niedziela z Warszawskim Teatrem Edukacyjnym w filii GOK Lesznowola w Łazach, ul. Przyszłości 8. Bilety na spektakl (10 zł / osoba) można nabyć w przedsprzedaży od 27 marca w placówkach GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, Mysiadle, Magdalence, Łazach i Nowej Iwicznej oraz pół godziny przed spektaklem. 


Opis spektaklu:

Dzień jest coraz dłuższy, słońce wschodzi coraz wcześniej i Pani Zima powinna już odejść. Wymyśliła sobie, że wszystko zmrozi i zostanie na zawsze. Nawet prośby łagodnej i pięknej wiosenki nie pomagają. Dopiero słońce topi Zimę i zostaje z niej śmieszna i żałosna Marzanna, którą zgodnie z tradycją trzeba utopić w rzece. Marzanna błaga o darowanie jej życia i Wiosenka, litując się nad nią, pozwala jej pilnować pól obsianych ziarnem i zamienia ją w stracha na wróble. Szybkonogi zając Kicuś zawiadomi wszystkich, że Wiosenka już nadchodzi i będzie podlewał to najważniejsze ziarenko, z którego narodzić się ma Nowe Życie. Nikt już nie przeszkodzi Wiosence obsypać kwieciem łąk i drzew. Strach na wróble, zamiast pilnować pól, razem z krukiem, chcą odnaleźć ziarno, zniszczyć je i przywrócić rządy okrutnej Pani Zimy. Czy uda im się powstrzymać Wiosenkę? Czy zając Kicuś zdradzi im, gdzie jest ziarno? A może uczyni to niesforne Jajko, które nie chce leżeć w kurniku? O tym, o przemijaniu, o cudzie narodzin nowego życia opowie bajka „Zajączkowe niespodzianki”. Wartka akcja i piękne piosenki wprowadzą widzów w atmosferę Świąt Wielkiej Nocy.