oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli
strona główna
NOWA IWICZNA - świetlica GOK Lesznowola

  Świetlica GOK Lesznowola w Nowej Iwicznej przy ul. Zimowej 25 c.
Telefon: 22 703 36 84

Pracownicy GOK Lesznowola:


 
Karolina Kieś - Instruktor ds. artystycznych i organizacji kultury
Sylwia Wyszkowska - Instruktor ds. artystycznych i organizacji kultury,
 

adresy e-mail:
sylwia.wyszkowska@gok-lesznowola.pl
karolina.kies@gok-lesznowola.pl


 Plan zajęć na rok kulturalny 2015/2016

Poniedziałek 10.00 – 20.00
10.30-11.30 - plastyka
- Karolina Kieś
13.30 – 14.00 -
   nutkoludki (zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci)  - Liliana Bach
14.00 – 20.00 - nauka gry na pianinie/wiolonczeli -
Liliana Bach
16.30 – 17.15 - balet 1gr. -
Milena Onufrowicz-Kaczyńska
17.15 – 18.00 - balet 2gr. -
 Milena Onufrowicz-Kaczyńska
18.00 – 18.45 - balet 2gr. -
Milena Onufrowicz-Kaczyńska

Wtorek 12.00 – 20.00
16.00 - 17.00 - zajęcia wokalne -
Tomasz Winiarski
17.00 – 18.00 - zajęcia wokalne
-  Tomasz Winiarski
18.00 – 19.00 - zajęcia wokalne
- Tomasz Winiarski
19.00 – 20.00 - zajęcia wokalne
- Tomasz Winiarski


Środa 10.00 – 20.00

12.30 - 13.30 - plastyka
- Karolina Kieś
15.00 – 16.00 - warsztaty bębniarskie
- Katarzyna Kosycarz
16.00 – 17.00 - warsztaty bębniarskie
-  Katarzyna Kosycarz
17.00 - 20.00 – klub seniora
-  Karolina Kieś

Czwartek 8.00 – 20.00
11.00 - 12.00 - plastyka
- Karolina Kieś
15.15 – 20.00 - nauka gry na gitarze
- Aleksander Kabaciński
15.30 – 17.30 - rysunek (młodzież)
- Sylwia Wyszkowska
16.45 – 18.15 - zajęcia teatralne
- Katarzyna Laskowska
18.00 – 19.30 - zajęcia z fotografii cyfrowej
- Sylwia Wyszkowska
18.30 – 19.30 - samoobrona dla mam z dziećmi
- Jarek Bęza

Piątek 12.00 – 20.00

16.00 – 17.00 - hip-hop (dzieci starsze)
- Mario Di Somma
17.30 - 18.30 - zajęcia wokalne - Tomasz Winiarski
18.00 – 19.00 - pilates - Daria Zawiślak
19.00 – 20.00 - pilates
- Daria Zawiślak


Opis zajęć

Ceramika (dzieci) – Joanna Zielińska
Wspomaganie wszechstronnego rozwoju uczniów poprzez działalność plastyczną. Proponowany program zajęć pozalekcyjnych umożliwi uczniom zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności. Realizacja założeń będzie dokonywać się w oparciu o metody polegające na praktycznych działaniach uczniów. Program ma na celu zapoznanie z technikami charakterystycznymi dla ceramiki oraz kształtowanie podstawowych umiejętności w tej dziedzinie. Zajęcia mają również na celu kształtowanie potrzeby pożytecznego i atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. Największym sukcesem uczestników zajęć powinna być radość tworzenia, a same zajęcia są zaproszeniem do zabawy, przeżycia przygody z ceramiką.
Cele szczegółowe:
- rozwój wyobraźni, kreatywnego i twórczego myślenia
- doskonalenie sprawności manualnej
- poznanie technik i technologii ceramicznych
- kształtowanie umiejętności projektowania i przedstawiania kompozycji na płaszczyźnie i w bryle
- usprawnianie koordynacji wzrokowo – ruchowej
- doskonalenie koncentracji uwagi
- rozwijanie wrażliwości i twórczej ekspresji
- rozwijanie umiejętności twórczego rozwiązywania problemówPlastyka (dzieci grupa szkolna) – Paulina Niemyjska, Jan Drewicz
Na zajęciach plastycznych rozbudzamy wyobraźnię dziecka, wyrabiamy estetykę, ćwiczymy sprawność manualną i zmysł obserwacji, uczymy wyrażania uczuć i emocji w formie plastycznej, poszerzamy wiedzę o technikach plastycznych.

Rękodzieło (dzieci) – Paulina Niemyjska
To forma zajęć, podczas których uczestnicy poznają różne rodzaje sztuki rękodzieła artystycznego jak filcowanie na mokro i sucho, tkactwo, podstawy szycia ręcznego, haftowanie. Zajęcia rozwijają sprawność manualną, szczególnie polecane są dzieciom, które chcą tworzyć swoje prace nie tylko z papieru.Zajęcia wokalne (dzieci i młodzież)
– Tomasz Winiarski
Zajęcia grupowe dla dzieci (powyżej 7 roku życia) i młodzieży, na które składają się:
 - ćwiczenia ortofoniczne i dykcyjne
- podstawy zachowania się na estradzie
- zajęcia z mikrofonem
- piosenki z akompaniamentem gitary akustycznej i profesjonalnym podkładem muzycznym
Spotkania prowadzi Tomasz Winiarski – absolwent studium reżyserii teatralnej i estrady.
KONCERT NAJMŁODSZYCH MUZYKÓW - GOŚCIMY.
Gościnny koncert uczniów Europejskiej Szkoły Artystycznej w Mysiadle pod kier. Agnieszki Lis.


Relacja z koncertu.

   Dnia 13.05.2014 w świetlicy GOK w Nowej Iwicznej odbył się gościnny koncert uczniów klasy fortepianu pod kierunkiem Pani Agnieszki Lis z Europejskiej Szkoły Artystycznej w Mysiadle.
    Po krótkim przywitaniu zgromadzonych gości przez opiekuna świetlicy Panią Paulinę Niemyjską , głos zabrała Pani Agnieszka Lis, która opowiedziała jakie min. utwory przygotowali  artyści. Wystąpiło dziewięcioro młodych wykonawców: Pola Guzewicz ,Antoni Marciniak, Miłosz Jakubik, Jan Petersen, Anna Szymańska, Zofia Grosman, Jakub Skrzypek, Karolina Krasicka, Zofia Marciniak.Każdy z popisów zakończony był uzasadnionymi gromkimi brawami, nie tylko za udany występ, ale również za wygląd artystów.
   Po udanym występie Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli Jolanta Walentyna Sobolewska podziękowała dzieciom, rodzicom i pani Agnieszce Lis za bardzo miły wieczór artystyczny, który zakończony został słodkim poczęstunkiem.

Paulina Niemyjska
GOK Lesznowola

Zdjęcia z wydarzenia

Poniżej w pliku do pobrania program koncertu:


Program koncertu.

Koncert z okazji zakończenia roku kulturalnego.


W poniedziałkowe popołudnie 17 czerwca 2013 r. w świetlicy w Nowej Iwicznej odbył się popis klasowy uczniów pani Agnieszki Lis kończący naukę gry na keyboardzie w roku szkolnym 2012/2013.

Koncert poświęcony był twórczości Wojciecha Kilara. Zarówno wykonanie muzyczne jak również scenografia, która została przygotowana przez dzieci uczęszczające na zajęcia plastyczne prowadzone przez panią Sylwię Wyszkowską, zrobiły na zgromadzonych ogromne wrażenie.
Jako pierwsza wystąpiła Jowita Godyńska - nasza najmłodsza uczennica - która zaledwie od miesiąca uczęszczała na lekcje ,a już potrafiła pięknie zagrać utwór „Wróbelek”- Wandy Chmielowskiej.
Kolejno zagrali: Karolina Przemyska, Bianka Abram, Patrycja Oleśkiewicz ,Maciej Pasternak, Anna Manowska, Karolina Miegoń, Anna Adamczyk, Basia Lisik wraz z siostrą, która przygrywała na gitarze, Olga i Kasia Hołówka, Karolina Michalska.
Usłyszeć mogliśmy grane przez dzieci utwory takie jak „Walc”- z filmu Ziemia Obiecana, temat z filmu „Pianista” ,temat z filmu „Dracula”, „Krzesany ”, „Walc” z filmu Trędowata, ”Poloneza”- z filmu Pan Tadeusz.
Podczas występów, w tle na ekranie wyświetlana była prezentacja przygotowana przez panią Agnieszkę, która prezentowała slajdy z filmów, do których grany był utwór.
Koncert zakończyło wspaniale wykonane przez Karolinę Przemyską – Preludium e-mollop.28 nr4 Fryderyka Chopina.
Tematyka wybrana przez instruktora w tym roku była bardzo poważna i trudna , jednak zdolne dzieci wypadły brawurowo. Wszyscy uczestnicy na koniec popisu dostali pamiątkowy dyplom i słodką czekoladkę. Pani Dyrektor Jolanta Walentyna Sobolewska wyraźnie  poruszona wspaniałym , pełnym zaangażowania występem, podziękowała dzieciom za cały rok wytrwałej nauki, jak również pani Agnieszce pogratulowała tak zdolnych uczniów.
Mamy nadzieje że od października grono zdolnych uczniów pani Agnieszki jeszcze się powiększy. Poprzeczka została zawieszona wysoko, z niecierpliwością czekamy na informacje jakie utwory będą wykonywać dzieci za rok….


Paulina Niemyjska


Keyboardowe kolędowanie - popis klasowy uczniów p. Agnieszki Lis

    W poniedziałkowe popołudnie 10 grudnia 2012, w Świetlicy GOK Lesznowola w Nowej Iwicznej rozbrzmiała pierwsza w tym roku Kolęda. Wcześniej z tej okazji sala, na co dzień plastyczna, gdzie miał miejsce występ „młodych kolędników”, została  udekorowana  świątecznie przez równie „młodych” uczestników zajęć plastycznych prowadzonych w Świetlicy przez panie: Sylwię Wyszkowską, Joannę Zielińską i Paulinę Niemyjską.
    A wszystko to za sprawą pani Agnieszki Lis, na co dzień instruktora zajęć muzycznych z gry na keyboardzie, oraz jej bardzo zdolnych uczniów, którzy z okazji Świąt Bożego Narodzenia dali popisowy koncert przed kameralną publicznością, złożoną z członków ich rodzin i przyjaciół.
    W trakcie wieczoru piętnaścioro dzieci w wieku 5-11 lat, które już od roku nieprzerwanie rozwijają swe muzyczne  talenty na zajęciach pani Agnieszki, zagrało po jednej kolędzie oraz pastorałce. Niektórzy mali wirtuozi gry na keyboardzie pojawili się na scenie jednak więcej niż dwa razy. Co poniektórzy, chcąc zaprezentować swoje możliwości w duecie, zjawili się w „nietuzinkowym” towarzystwie... taty, starszej siostry czy wreszcie samej pani Agnieszki.
      Co bardzo ważne, w czasie całego koncertu publiczność nie mogła siedzieć „sobie” bezczynnie, a już na pewno nie pozostawała „niema”. Każdemu z występujących dzieci towarzyszyły wyświetlane na ekranie z boku slajdy z tekstami granych przez nie właśnie kolęd i pastorałek. Tak więc śpiewali wszyscy – również muzykujące na scenie dzieciaki.
     Prowadząca wieczór, pani Agnieszka Lis przygotowała także atrakcje i niespodzianki dla  swoich uczniów, czyli samych występujących. Jedną z nich był gość specjalny koncertu – siedemnastoletni Roch Kossowski, który przełamał bożonarodzeniową konwencję całego poniedziałkowego występu, swoim wykonaniem skomponowanej przez Fryderyka Chopina Etiudy c-moll op. 10 nr 12, nazywanej Rewolucyjną.
     Podczas koncertu wystąpiły następujące dzieci: Iga Zielińska, Karolina Michalska, Aleksandra Czapnik, Krystyna Przemyska, Karolina Przemyska, Bartosz Woliński, Barbara Lisik, Oskar Goławski, Maciej Pasternak, Anna Manowska, Bianka Abram, Anna Adamczyk, Patrycja Oleśkiewicz, Olga i Kasia Hołówka.
     Ostatnią, chyba najmilszą tego dnia niespodzianką dla małych artystów, zwłaszcza że czekała na nich już po koncercie, gdy trema i emocje opadły, były dyplomy i przede wszystkim prezenty pozostawione im pod choinką przez samego Świętego Mikołaja..:)))

Sylwia Wyszkowska
GOK LesznowolaZdjęcia z wydarzenia:


Andrzejki 2012 dla dzieci uczęszczających na zajecia w GOK.Zdjęcia z wydarzenia:

Uroczyste otwarcie świetlicy GOK w Nowej Iwicznej.

Relacja z uroczystego otwarcia Świetlicy GOK Lesznowola w Nowej Iwicznej


    Dzięki zaangażowaniu Samorządu, a przede wszystkim Pani Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik – Wójt Gminy Lesznowola oraz dzięki prężnemu działaniu Pani Jolanty Walentyny Sobolewskiej – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli wraz z jej zespołem pracowników, oferta kulturalna adresowana do mieszkańców gminy jest coraz szersza i bardziej dostępna. Zaledwie miesiąc temu świętowaliśmy otwarcie świetlicy GOK w Starej Iwicznej. W ostatni weekend – 14 stycznia 2012 r. - miało miejsce oficjalne otwarcie świetlicy GOK w Nowej Iwicznej.


    Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor GOK witając wszystkich zebranych gości. W tym ważnym dniu zaszczycili nas swoja obecnością Pani Maria Jolanta Batycka-Wąsik – Wójt Gminy Lesznowola, Pani Bożenna Korlak – Przewodnicząca Rady Gminy Lesznowola, Pan Ryszard Marian Dusza – Zastępca Przewodniczącej Rady Gminy, Ksiądz Proboszcz Dariusz Gocłowski, Pani Justyna Gawęda – Radna Gminy Lesznowola, Pani Wiesława Komorowska – Przewodnicząca Komisji Polityki Gospodarczej Rady Gminy Lesznowola, Pani Katarzyna Przemyska – Przewodnicząca Komisji Statutowej Rady Gminy Lesznowola, Pan Jerzy Wiśniewski – Przewodniczący Komisji Polityki Społecznej Rady Gminy Lesznowola, Pan Mirosław Wilusz – Radny Gminy Lesznowola oraz Państwo Sołtysi.

    Po dokonaniu aktu poświęcenia budynku, głos zabrali przybyli goście ciepło dziękując za świetlicę, która jest urzeczywistnieniem marzeń wielu mieszkańców Nowej Iwicznej. Jest to miejsce sprzyjające twórczemu rozwojowi, jest miejscem spotkań i rozwijania pasji poprzez uczestnictwo w zajęciach.
    Mieszkańcy już od grudnia mogli zapisywać się na następujące zajęcia: indywidualną naukę gry na keyboardzie, rysunek, plastykę i klubik artystyczny dla dzieci, sztuki walki, gry i zabawy dla małych dzieci, klub rodziców z małymi dziećmi, zajęcia z bajeczką, warsztaty filcowania, wizaż i stylizację, gimnastykę dla seniorów. Od lutego zaczynają się kolejne zajęcia m.in. balet dla dzieci, zajęcia taneczne, warsztaty literackie i recytatorskie. Stałymi pracownikami w świetlicy GOK w Nowej Iwicznej są panie Paulina Niemyjska i Sylwia Wyszkowska, które zostały przedstawione publicznie przez Panią Dyrektor GOK. Aktualna oferta zajęć odbywających się w świetlicy w Nowej Iwicznej dostępna jest na stronie www.gok.lesznowola.pl w dziale: NOWA IWICZNA - ŚWIETLICA GOK/Zajęcia cykliczne.

    Specjalnie na okoliczność otwarcia świetlicy GOK, gospodarz miejscowości Nowa Iwiczna - Pan Sołtys Wojciech Zacharjasz – napisał i odczytał wiersze przedstawiające historię powstania  świetlicy. Podobno przed przeznaczeniem nie można uciekać, a jak mogliśmy usłyszeć,  już polscy wieszcze zapowiadali tę uroczystość.
  
    Oficjalnemu otwarciu towarzyszył również koncert w wykonaniu Państwa Anny i Konrada Materna oraz wystawa „Dzieci Obserwują Świat”, której wernisaż odbył się dzień wcześniej.
   Pan Konrad Materna jest polskim bardem i kontestatorem lat 80., reżyserem i aktorem - lalkarzem, poetą, scenarzystą, kompozytorem i aranżerem oraz pedagogiem. Sobotni koncert to zróżnicowane stylistycznie i gatunkowo teksty – od gorzkich i pacyfistycznych protest–songów, po liryczne, pełne pochwały życia strofy. Potencjał wokalny Pani Anny czarującej odbiorców swoim głosem można było docenić w piosenkach z repertuaru Evy Cassidy/ Tracy Chapman/ Norah Jones. Publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami i gratulacjami.

     Na zakończenie oficjalnego otwarcia świetlicy GOK wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek (tort ufundowany przez Panią Radną Justynę Gawędę) połączony z zwiedzaniem wystawy prac plastycznych dzieci.
    Tym miłym akcentem rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi akcja WESOŁE FERIE. Organizatorzy zadbali o wszystko - nawet o śnieg, który pierwszy raz spadł dokładnie w dniu otwarcia świetlicy.

Aneta Zielińska
Specjalista ds. promocji i org. kultury
GOKZapraszamy do obejrzenia zdjęć z wystawy:
 5 literackich dowodów na nieuniknioną konieczność powstania w Nowej Iwicznej świetlicy GOK